FRANZ DRESSLER (21. 9. 1846 – 12. 1. 1885, hrob neznámý, snad ve stejném jako jeho syn) a ALFRED DRESSLER (13.12. 1870 – 27.3. 1919), hrob č. sk. 62/ hr. 112
Brněnský sochař a kameník Franz Dressler se narodil roku 1846 v Brně. Vystudoval gymnázium. Objevil v sobě výtvarný talent a nastoupil jako praktikant do dílny sochaře a architekta Adolfa Loose. Zde se vyučil sochařskému řemeslu a již jako učeň získal za své modely zlatou medaili Moravského průmyslového spolku (Mährischer Gewerbeverein). Později začal provozovat vlastní sochařskou dílnu a postupem času se mu podařilo vybudovat velký kamenosochařský podnik s několika učni a zaměstnanci. Roku 1881 postavil Dressler dům s ateliérem (na rohu dnešních ulic Václavská a Křídlovická), kde měl rovněž výstavní síň. Je zajímavostí, že Dressler si nechal patentovat vlastní vynález, a sice metodu tzv. „polevy“, která vytváří na soše hladký povrch. Výrobky Dresslerova ateliéru byly považovány za příkladné a staly se součástí stálé expozice Moravského průmyslového muzea.
Franz Dressler byl rovněž členem Moravského průmyslového spolku a v neposlední řadě také brněnské obecní rady, a to celkem dva roky. Navzdory tomu, že zemřel v 38 letech, po sobě zanechal vcelku rozsáhlé dílo, především pokud jde o výzdobu brněnských budov. Jeho nejznámější architektonickou realizací jsou práce na novostavbě německého Městského divadla (dnešní Mahenovo divadlo). Věhlas získaly jeho portrétní busty (většinou brněnských osobností), dále náhrobky, pomníky a pamětní desky. Opomenout nelze ani sochy v medailonech na fasádě Uměleckoprůmyslového muzea. Dressler se rovněž věnoval restaurování, např. sloupu Nejsvětější trojice na Zelném trhu nebo gotického portálu na Staré radnici.
Jeho syn Alfred Dressler se narodil roku 1870. Vystudoval sochařství na vídeňské akademii. Roku 1896 převzal kamenosochařský podnik svého zemřelého otce, který mezitím vedla jeho matka. Podobně jako Franz Dressler se Alfred věnoval funerální plastice a kamenické výzdobě novostaveb doby pozdního historismu – např. Gerstbauerův nadační dům (dnes dům U Čtyř mamlasů na Náměstí Svobody, č. 10), nebo dnešní budova Divadelní fakulty JAMU (Mozartova, č. 1). K jeho pracím patří i reliéfy v kostele sv. Klementa Hofbauera v Brně – Horních Heršpicích nebo figurální výplň atiky Úrazové nemocnice. Alfred Dressler je rovněž autorem plastiky jihomoravského spisovatele Charlese Sealsfielda
Alfred Dressler se podobně jako jeho otec účastnil veřejného života v Brně. V letech 1904–1915 byl obecním radním, mimo jiné byl členem dalších německých brněnských spolků. Obdržel také titul Čestný občan Brna. Zemřel v březnu 1919, dva roky po svém synovi, který podlehl zraněním z první světové války.